A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради "Білоцерківський обласний онкологічний диспансер"

Підготовка до ендоскопічних методів обстеження

Дата: 25.04.2020 10:54
Кількість переглядів: 2725


Підготовка до ендоскопічних методів обстеження товстого кишківника (ректороманоскопія, колоноскопія)

Перший спосіб

Протягом 3-х днів до обстеження не вживати: Чорний хліб, молоко, горох, квасолю, капусту, свіжі овочі, фрукти, газовані напої та солодкі страви.

Протягом 3-х днів приймати Мезим форте — по 3 таблетки 3 рази на добу. (всього 18 таб.).

Протягом 1 дня до обстеження приймати Еспумізан – по 3 капсули 3 рази (всьго – 9 капсул).

Напередодні обстеження, в обід, пацієнт приймає касторову олію (1мл. На 1кг. Ваги). При закрепах проносне приймається 2 рази на добу. Ввечері на передодні обстеження, та вранці у день обстеження, проводяться очисні клізми (в кількості 2-2,5 літра кожна) з інтервалом одна година (кінцевим результатом повинно бути поява чистих промивних вод).

На обстеження хворий з’являється з простинею чи пелюшкою.

Другий спосіб

Протягом 3-х днів до обстеження не вживати: Чорний хліб, молоко, горох, квасолю, капусту, свіжі овочі, фрукти, газовані напої та солодкі страви.

Протягом 3-х днів приймати Мезим форте — по 3 таблетки 3 рази на добу. (всього 18 таб.).

Протягом 1 дня до обстеження приймати Еспумізан — по 3 капсули 3 рази (всьго 9 капсул).

Напередодні дня обстеження, починаючи з 15год., пацієнт приймає препарат Фортранс ( із розрахунку 1 пакет на 20 кг маси тіла) — вміст одного пакета розчиняється в 1 літрі води та вживається всередину по 250мл. кожні 15хв. ( таким чином потрібно вжити від 3 до 4 літрів розчину, в залежності від маси тіла).

На обстеження хворий з’являється з простинею чи пелюшкою.

Підготовка до ендоскопічних методів обстеження товстого кишківника (ректороманоскопія, колоноскопія)

  •  Перед обстеженням останній прийом їжі закінчити до 14 години.
  •  За допомогою очисних клізм.
  •  З використанням препарату Фортранс.
  •  За допомогою сеансу гідроколонотерапії.

Підготовка хворого до дуоденального зондування

До проведення дуоденального зондування хворий повинен: повечеряти не пізніше 18:00 години. О 20 годині випити 2 пігулки Но-шпи. Бажано випити склянку теплого чаю з 1ч. ложкою меду. Вранці не їсти, за 1 годину до процедури випити 1 пігулку Но-шпи.

При собі мати рушничок.


Підготовка хворого до бронхофіброскопії

Обстеження виконується натщесерце в першій половині дня.

З вечора легка вечеря бажано не пізніше 19 години. Підготовка до бронхофіброскопії щоразу має бути індивідуалізована. До проведення дослідження з метою психологічної підготовки, налагодження контакту й уточнення психічного стану, обов’язковою є бесіда з хворим.

У разі вираженого занепокоєння, хворому призначають один із транквілізаторів: еленіум, діазепам (седуксен), тазепам чи інші, у поєднанні з снодійними препаратами, які приймають у вечері на передодні дослідження і вранці – за 1-1,5 години до початку обстеження.

Хворі з бронхоспастичним компонентом (при спастичному обструктивному бронхіті, бронхіальній астмі) потребують певної спеціальної підготовки, яка може складатися з такиз заходів: за 40хв до початку бронхофіброскопії доцільно ввести атропін, седуксен і димедрол (супрастин, піпольфен) по 1 мл і за 15-20 хв зробити внутрішньовенну ін’єкцію 10мл 2,4% розчину еуфіліну, а безпосередньо перед початком анестезії дати вдихнути аерозоль b-стимулювального бронхолітика (орсипренолін, салбутамол) з індивідуального дозатора.

На обстеження хворий з’являється натщесерце, з Rо-знімками легень, рушничком.


Підготовка до езофагогастродуоденоскопії

ЕГДФС відноситься до інвазивних процедур, що потребує відповідної підготовки. Ціллю підготовки пацієнта є безпечне та ефективне проведення обстеження. В бесіді з пацієнтом необхідно пояснити йому основи обстеження, деталі виконання, зупинитися на конкретних факторах ризику у пацієнта, небезпеки безпосереднього обстеження, використання лікарських препаратів, а також правилах поведінки до і після обстеження.

В принципі гастроскопія може проводитися без премедикації і введення лікарських засобів.Вибір і об’єм препаратів визначається в кожній окремій ситуації індивідуально.

Застосовуються наступні групи препаратів: місцеві анестетики, седативні, обезболюючі, наркотичні, спазмолітики, піногасителі.

Планове обстеження проводиться натщесерце, а після нього не приймають їжу і не п’ють на протязі 30 хв.

Повинна бути підписана інформована згода пацієнта.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора